Onsdag 17/1 10:00
VÅFFELCAFÈ
Kaffe och våfflor serveras kl. 10-13.30
Onsdag 17/1 18:00
BÖNEMÖTE i lilla salen
Onsdag 17/1 18:30
SCOUT - från 1:a klass och uppåt
Torsdag 18/1 11:00
SÅNG PÅ KYRKTORGET
Britt Inge Säll, Ingrid Larsson, Marita Snälls
Torsdag 18/1 18:30
FÖRSAMLINGSMÖTE
Fredag 19/1 19:00
Friday at 19 - från 7:an och uppåt!
Söndag 21/1 10:30
BÖN I LILLA SALEN
Söndag 21/1 11:00
GUDSTJÄNST
"Sådd och skörd" Markus kap 4, Ann-Britt Grändemark, Agneta Svensson
Söndag 21/1 11:00
Terminsstart SÖNDAGSSKOLA 4 - 8 år SÖNDAGSKLUBBEN 9-12 år
Söndag 21/1 18:00
TRIVSELKVÄLL I ÅNHULTS MISSIONSHUS
Ted Sandstedt spelar, sjunger och kåserar om Hultman, servering, andakt Erling Andersson
Tisdag 23/1 10:30
STICKCAFÉ
Tisdag 23/1 16:00
SPRÅKCAFÈ
Vi hjälper dig som vill ha stöd med läxläsning och träna på att prata svenska.
Onsdag 24/1 10:00
VÅFFELCAFÈ
Kaffe och våfflor serveras kl. 10-13.30
Onsdag 24/1 11:00
GUDSTJÄNST PÅ EKBACKAGÅRDEN
Ann-Britt Grändemark, Besökssångarna
Onsdag 24/1 18:00
BÖNEMÖTE i lilla salen
Onsdag 24/1 18:30
SCOUT - från 1:a klass och uppåt
Torsdag 25/1 11:00
SÅNG PÅ KYRKTORGET
Thomas Gydingsgård från Jönköping
Fredag 26/1 19:00
Friday at 19 - från 7:an och uppåt!
Söndag 28/1 10:30
BÖN I LILLA SALEN
Söndag 28/1 11:00
GUDSTJÄNST
"Bunden av det onda" Markus kap 5, Andreas Karlsson, Eva Mörlid, Missionsinsamlingen "Tänd ett ljus" avslutas.
Söndag 28/1 11:00
SÖNDAGSSKOLA 4-8 år SÖNDAGSKLUBBEN 9-12 år
Söndag 28/1 12:30
Equemnia Nässjös årsmöte
Måndag 29/1 18:00
BÖN & LOVSÅNG
Tisdag 30/1 10:30
STICKCAFÉ
Tisdag 30/1 16:00
SPRÅKCAFÈ
Vi hjälper dig som vill ha stöd med läxläsning och träna på att prata svenska.
Tisdag 30/1 18:00
BÖN & LOVSÅNG
Tisdag 30/1 18:30
ALPHAKURS PROVA PÅ KVÄLL!
Alpha är en rad kurstillfällen som utforskar grunderna i den kristna tron till god mat och samtal!
Onsdag 31/1 10:00
VÅFFELCAFÈ
Kaffe och våfflor serveras kl. 10-13.30
Onsdag 31/1 18:00
BÖNEMÖTE i lilla salen
Onsdag 31/1 18:30
SCOUT - från 1:a klass och uppåt
Torsdag 1/2 11:00
SÅNG PÅ KYRKTORGET
Torsdag 1/2 18:30
FÖRSAMLINGSMÖTE
Fredag 2/2 19:00
Friday at 19 - från 7:an och uppåt!
Söndag 4/2 10:30
BÖN I LILLA SALEN
Söndag 4/2 11:00
GUDSTJÄNST MED NATTVARD
"Sändning pågår" ,Markus kap 6, Erling Andersson, Kenneth Israelsson, utgångskollekt till mission i andra länder, Gudstjänsten sänds 18.00 103,9MHz Höglandets Närradio.
Söndag 4/2 11:00
SÖNDAGSSKOLA och SÖNDAGSKLUBBEN
Tisdag 6/2 10:30
STICKCAFÉ
Tisdag 6/2 11:00
GUDSTJÄNST PÅ SJÖBACKEN
Ann-Britt Grändemark, Besökssångarna
Tisdag 6/2 16:00
SPRÅKCAFÈ
Vi hjälper dig som vill ha stöd med läxläsning och träna på att prata svenska.
Onsdag 7/2 10:00
VÅFFELCAFÈ
Kaffe och våfflor serveras kl. 10-13.30
Onsdag 7/2 18:00
BÖNEMÖTE i lilla salen
Onsdag 7/2 18:30
SCOUT - från 1:a klass och uppåt
Torsdag 8/2 11:00
SÅNG PÅ KYRKTORGET
Fredag 9/2 19:00
Friday at 19 - från 7:an och uppåt!
Söndag 11/2 10:30
BÖN I LILLA SALEN
Söndag 11/2 11:00
GUDSTJÄNST
"Guds bud & människors regler" Markus kap 7, Andreas Karlsson, Mats Frohm
Söndag 11/2 11:00
SÖNDAGSSKOLA och SÖNDAGSKLUBBEN
Tisdag 13/2 10:30
STICKCAFÉ
Tisdag 13/2 16:00
SPRÅKCAFÈ
Vi hjälper dig som vill ha stöd med läxläsning och träna på att prata svenska.
Onsdag 14/2 10:00
VÅFFELCAFÈ
Kaffe och våfflor serveras kl. 10-13.30
Onsdag 14/2 12:00
GUDSTJÄNST PÅ ÅKERSBORG
Ann-Britt Grändemark, Besökssångarna
Onsdag 14/2 18:00
BÖNEMÖTE i lilla salen
Onsdag 14/2 18:30
SCOUT - från 1:a klass och uppåt